Misja i cele - Święta dla Studenta - aniolek.pl

Karolina Borkowska w roli Aniołka

Misja i celeMisją Ogólnopolskiej Akcji Happeningowej „Święta dla Studenta” jest wykreowanie postaci "Aniołka z opłatkami" w polskiej tradycji bożonarodzeniowej.

Docieramy przede wszystkim do rodzin, które nie uczestniczą w życiu Kościoła, niemniej dzielą się opłatkiem podczas wieczerzy wigilijnej - traktując ten zwyczaj jako element tradycji świątecznej.

Osoby te nie muszą już kupować opłatka na bazarach, od ulicznych sprzedawców czy domokrążców. Proponujemy zakup opłatka licujący z powagą tego symbolu.

Akcja przyjęła formułę świątecznego happeningu, dodając kolorytu miejscom, w których pojawiają się nasze Aniołki.


Celem naszych działań jest zapewnienie młodzieży uczącej się i studiującej pracy w okresie przedświątecznym. Nazwa Akcji „Święta dla Studenta” jest tego podkreśleniem.

Corocznie współpracuje z nami kilkuset uczniów i studentów z całej Polski. Częstokroć praca w roli Aniołka jest ich pierwszym doświadczeniem zawodowym. Wystawiane przez nas referencje wielokrotnie pomogły młodzieży w znalezieniu pracy po ukończeniu nauki.

Ponadto jako cel stawiamy sobie działalność dobroczynną. Beneficjentami naszych działań są między innymi Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza założona przez prof. Religę i Fundacja Happy Kids.
Uczestniczymy również w organizacji zbiórek publicznych na cele dobroczynne

Patrz: Działalność dobroczynna

Również działania na polu edukacyjnych - zapoczątkowane w 2005 roku zagraniczne wyjazdy Aniołka (mające na celu zapoznawanie mieszkańców innych krajów z polskimi zwyczajami świątecznymi) czy przygotowywany program pomocy finansowej dla studentów piszących prace magisterskie o opłatku – są istotnym elementem naszej pracy.
Dobre Anioły Nicole
Przyjaciel Fundacji
Rozwoju Kardiochirurgii
Karolina Borkowska w roli Aniołka
web stats stat24.com