Historia Akcji - Święta dla Studenta - aniolek.pl

Karolina Borkowska w roli Aniołka

Historia Akcji


Rok 1996 był pierwszym, w którym Aniołki pojawiły się na ulicach polskich miast.

Kolebką akcji był Cieszyn, malownicze miasto u podnóża Beskidów. Żyją tam ludzie, którzy z niespotykaną atencją podchodzą do pielęgnowania rodzimej tradycji. Atmosfera tego miasta stanowiła inspirację do stworzenia postaci "Aniołka z opłatkami".

Patrz: Cieszyn

Aniołek po raz pierwszy pokazał się na kiermaszu bożonarodzeniowym podczas Cieszyńskich Kiermaszy Świątecznych, jednakże już w tym samy roku Aniołki gościły w innych miastach południowej Polski. Ciepłe przyjęcie, z jakim się spotkaliśmy, zachęciło organizatorów do zmiany formuły happeningu z lokalnego spektaklu, na akcję o zasięgu ogólnopolskim.

Corocznie w Akcji bierze udział kilkanaście firm i kilkuset uczniów i studentów z całej Polski.

W 1997 roku powstała firma Polskie Pieczywo Obrzędowe, którą stworzyły osoby zawiadujące Akcją w pierwszym roku jej działania. Od tego roku Polskie Pieczywo Obrzędowe jest głównym jej organizatorem.

W 1998 roku Aniołek wystąpił w popularnej telenoweli Klan.

W 2003 roku beneficjentem Akcji stała sie Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii z Zabrza, a dwa lata później Fundacja Mam Marzenie.

W latach 2005 i 2006 Aniołek odwiedził Lucernę, biorąc udział w Międzynarodowych Targach Świątecznych "Venite", na których reprezentował Polskę.

W roku 2006 Aniołek odwiedził Watykan, aby wraz z pięcioletnią Magdą, walczącą z chorobą nowotworową, pomodlić sie o jej wyzdrowienie przy grobie Jana Pawła II.

W 2007 roku zapoczątkowana została całoroczna działalność Akcji polegająca na organizacji zbiórek publicznych na rzecz spełniania marzeń chorych dzieci

Patrz: Wydarzenia
Dobre Anioły Nicole
Przyjaciel Fundacji
Rozwoju Kardiochirurgii
Karolina Borkowska w roli Aniołka
web stats stat24.com