Aniołek w Lucernie - Święta dla Studenta - aniolek.pl

Karolina Borkowska w roli Aniołka

Aniołek w Lucernie


W dniach 15-18 grudnia 2005 roku, w szwajcarskiej Lucernie odbyły się po raz kolejny Międzynarodowe Targi Świąteczne „Venite”. Targi gościły wystawców z blisko 30 krajów. Polskę reprezentował nasz Aniołek, którego do udziału w imprezie zaprosiły władze Lucerny. Lucerna jest miastem partnerskim Cieszyna, z którego wywodzi się nasza Akcja.

Patrz: Historia Akcji

Aniołek wzbudził wielkie zainteresowanie wśród mieszkańców i turystów odwiedzających to malownicze miasto. Swych rozmówców informował o polskim zwyczaju dzielenia się opłatkiem. Każdy kto spotkał Aniołka mógł otrzymać od niego świąteczny prezent - piękną szopeczkę, w którą zapakowane były opłatki.

Wyjazd do Lucerny był pierwszym tego typu działaniem Akcji „Święta dla Studenta”, którego celem jest przybliżanie mieszkańcom innych krajów, polskich zwyczajów bożonarodzeniowych. Planowane są kolejne zagraniczne wyjazdy Aniołka.

Wyjazd do Lucerny możliwy był dzięki pomocy Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Cieszynie.
(2005)


Zobacz inne zdjęcia:Galeria - Aniołek w Lucernie


W grudniu 2006 roku Aniołek po raz kolejny gościł w Lucernie. Stanowił atrakcję polskiego stoiska, które po raz pierwszy znalazło sie na targach. Stoisko powstało dzięki wspólnym staraniom firmy Cieszyńskie Kiermasze Świąteczne i organizatorów Akcji "Święta dla Studenta"
(2006)
Dobre Anioły Nicole
Przyjaciel Fundacji
Rozwoju Kardiochirurgii
Karolina Borkowska w roli Aniołka
web stats stat24.com